KONTAKTNÍ (OBVODOVÝ) typ NV

Navíječ velkonábalu typu NV je přídavné zařízení k textilním stavům, které umožňuje navinout bez přerušení stavem vyráběnou tkaninu v délce až několika kilometrů.

Navíječ velkonábalu NV 220C je zařízení špičkové koncepce, standardní generaci navíjecích strojů vyvinutých firmou Cedima na základě mnohaletých zkušeností. Navíječ má novou mechaniku, která umožňuje jemnou a šetrnou manipulaci s tkaninou a je vhodný k použití jak pro běžné textilie, tak pro náročnější aplikace navíjení např. tkanin ze skelných vláken. Zařízení pracuje na principu otáčení zbožového válce s tkaninou za pomocí hnacího a hladícího válce.

NV 220C je řízen základě velmi přesného měření napnutí tkaniny na stabilní nebo programovatelné hodnotě. Celé zařízení je řízeno průmyslovým počítačem. Systém používá informace z tenzometru o síle napnutí tkaniny pro řízení asynchronního pohonu pomocí frekvenčního měniče. Napnutí tkaniny může být naprogramováno v několika krocích, tzn. že uživatel může nastavit různou napínací sílu pro určené úseky návvíjení.

Navíječ NV 220 C pracuje s novými propracovanými algoritmy, které zajišťují přesnou regulaci napnutí tkaniny bez jejího poškození jak v průběhu navíjení, tak v době rozběhu a zastavení. Lze jej napojit na centrální sběr dat, sledovat délku návinu a vypnout zařízení při dosažení požadované délky.

NV01

Varianty:
a) typ NV220C1 – zařízení s jedním pohonem, použitelné pro běžné a náročnější aplikace
b) typ NV220C2 – zařízení se dvěmi nezávislými pohony hnacího hladícího válce  pro nejnáročnější aplikace

Příslušenství:
a) šanžírovací (rozváděcí zařízení)  -nastavitelný výkyv v rozmezí 0 až 100 mm
b) přítlačné zařízení
c) prohlížečka tkaniny